Интерни час клавирског одсека

У среду 18.10.2017.године са почетком у 18.30 часова одржан је интерни час клавирског одсека. Наступило је двадесет ученика.
Концерт за прваке 2017/18. године

Концерт за прваке одржан је 04.10.2017. године са почетком у 18:30 часова у сали Поморавског округа. На концерту је свирало укупно 20 ученика са свих одсека школе, од којих је 7 ученика првог разреда имало свој први јавни наступ.
Летњи камп у Атини

Летњи камп Sistema Europe Young Orchestra 2017 (SEYO) у Атини, одржан је током летњег распуста од 20.јула до 2. августа. Десеторо деце је представљало нашу земљу, а међу њима и троје ученика ОМШ Владимир Ђорђевић Јагодина. Завршни концерт је одржан у Одеон Атикус амфитеатру испод Акропоља а оркестар и хор је чинило 353 детета из целе Европе.
Интерни час поводом обележавања 5.меморијала

У среду 29.3.2017.године, ученици и наставници ОМШ "Владимир Ђорђевић" су приредили интерни час поводом обележавања 5.меморијала "Милош Петровић". Концерт је одржан у сали Поморавског управног округа са почетком у 18 и 30.
ДАН ШКОЛЕ 2016

У среду 30.11.2016. године у сали Културног центра Јагодине одржан је концерт поводом прославе Дана музичке школе.
Конференција "Спречавање осипања ученика из образовног система РСрбије

На конференцији "Спречавање ученика из образовног система Републике Србије" у организацији Министарства просвете, науке и технолошког развоја, Центра за образовне политике и УНИЦЕФа која је одржана 28.и 29.новембра 2016.године наступили су ученици наше школе "Владимир Ђорђевић" заједно са учиницима ОМШ "Миленко Живковић" из Параћина, који заједно чине оркестар Ел Система Србија испред Music ArtProject-а. Конференцији је присуствовало велики број званичника из области образовања, здравља, социјалне заштите као и велики број гостију из иностранства.
Наступ на Шопен фесту у Београду, фебруар 2016

Шопен фест је манифестација која се одржава у Београду. У оквиру ревијалног дела наша школа је имала част да добије термин за целовечерњи концерт и представи своје солисте. На крају концерта школепредставио се и оркестар Ел система Србија чији су чланови и деца са гудачког одсека наше школе.
Беч, август 2015

Ел Система и Music Art Project су организовали путовање и летњи камп у Бечу. Србију је представљало двадесеторо деце из музичких школа из Јагодине , Ћуприје и Параћина која су била чланови оркестра заједно са децом из Аустрије, Босне и херцеговине, Хрватске и Швајцарске. Оркестром је дириговао маестро Анди Икочеа-Икочеа а завршни концерт кампа је био у оквиру Берлинског SUMITa на ком су били присутни и званичници наше земље.
Ел Система у нашој школи

Наступ у Параћину са ученицима ОМШ "Миленко Живковић"
Концерт у школи "11.мај"

Како наша школа настоји да сарађује са свим установама у Јагодини, ове године смо организовали први пут концерт у школи за децу оштећеног слуха и говора "11.мај". Велико изненађење је била њихова пажња и жеља да саслушају концерт. На крају су наши домаћини показали своје умеће и почастили на укусним колачима које су они направили Надамо се да је ово почетак сарадње ове две школе.23.04.2015.