мастерклас виолончела aприл 2015

У Школи за музичке таленте у Ћуприји, професори Драган Ђорђевић и Божа Сарамандић су одржали мастерклас за ученике из региона.
Фестивал музичких и балетских школа Ужице 2014

Сваке године ЗМБСС организује фестивал. Свака школа има репрезентацију од четири солиста на различитим инструментима од трећег до шестог разреда. Ове године смо били у Ужицу
Наступ у предшколским установама

У оквиру манифестације "Дечија недеља" у 8.10.2013. ученици наше школе су наступили у свим објектима предшколске установе "Пионир" у Јагодини. Поред тога што су одсвирали по једну композицију, наши ђаци су деци из вртића представили своје инструменте и упознали их са основним карактеристикама сваког од њих. Наставници су укратко деци представили шта је то концерт и како се понашамо на њему.
ЗАБАВИШТЕ-Наши најмлађи ђаци

...са часа музичког забавишта. Наши најмлађи ученици.
Новогодишњи концерт за децу СО РТС

У коларчевој задужбини 28.12.2013. године је Симфонијски оркестар РТС приредио концерт за најмлађу публику коме су присуствовали и наши ђаци.
200 година од рођења Његоша

На обележавању двестоте године од рођења Његоша у холу јагодинске Гимназије наступили су Невена и Немања.
Школска слава

Из архиве: Излет на Тару и Златибор

Уни кредит банка

На отварању нове пословнице Уни кредит банке, свирали су ђаци наше школе.
Новогодишњи концерт 2013

27.децембра 2013. је одржан новогодишњи концерт у сали Културног центра. Четврти по реду, са темом "Поп и рок", овај концерт је привукао велики број слушалаца. Наступили су ђаци и наставници школе као и бивши ученици наше школе. Изводила су се дела најистакнутијих поп и рок извођача.