Музеј воштаних фигура

Поводом Ноћи музеја наша школа је одржала концерт у Музеју воштаних фигура у Јагодини.
Мала Моћна Музика

Мала моћна музика је пројекат Марије Петровић који је изведен у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја, музичком школом "Владимир Ђорђевић", Педагошким факултетом , као и основним школама "17.октобар" и "Горан Остојић", Јагодина. Циљ пројекта је био упознавање ученика првог разреда основне школе са појмом тона и звука, контакт са инструментима, певање и извођење неколико дечијих песмица.
Наступ у Школи за музичке таленте

У Школи за музичке таленте у Ћуприји је организован концерт на ком су наступили и наши ученици.
Концерт гудача

8.маја 2013. у фоајеу КЦ „ Светозар Марковић“ је одржан концерт гудачког одсека наше Школе на ком су наступили и гости из ОМШ „Миленко Живковић“ из Параћина.
Интерни часови

У октобру 2012. године, гости из Ниша, Анђела Братић-флаута и Милан Митић-гитара су одржали концерт у Центру за културу у Јагодини.

Из архиве

Ово су фотографије бивших ученика,бивших и садашњих професора и ненаставног особља.
Међународно такмичење ,,Јан Коцијан

На међународном такмичењу виолиниста ,,Јан Коцијан" 2009. године у Чешкој нaступио је наш ученик Феђа Марковић, класа проф. Александра Ивановић.
Књажевац 2011

8. маја 2011 .године у Књажевцу је одржaн 52. Фестивал музичких и балетских школа. Ово је тим који је представљао нашу школу.
Концерт поводом Дана школе

Концерт поводом Дана школе је одржан 2. децембра 2011. године у сали Културног центра у Јагодини.